The Apple House

Find det bedste hotel i York til dine datoer, efter pris eller præference
Sammenlign tilbud på The Apple House på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted
Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser
Sammenlign værelser og priser
Alle skatter og afgifter inkluderet
Hurtige fakta
Tjek ind fra | 14:00 |
---|---|
Check ud senest | 10:00 |
Morgenmad | Morgenmad kan tilvælges |
Kæledyr | Kæledyr er ikke tilladt |
Børn | Børn er velkomne på dette hotel |
Faciliteter
Mere om The Apple House

The Apple House
The Apple House ligger 20 minutters gang fra Yorks centrum og har have med legeplads, gratis trådløs internetadgang og gratis dvd-bibliotek, som supplerer de dvd-afspillere, der findes på værelserne.
Bedømmelser og anmeldelser
Rejsendes anmeldelser
Kommentar: 7. jan. 2025
Ophold: jan. 2025
Et indbydende værelse og venlige ejere - stor oplevelse.
Apple House tilbyder parkering og havde nogle anstændige anmeldelser, så vi valgte at bo der - det var en god beslutning! Bestilling direkte med Apple House gav den bedste pris og var enkel via deres hjemmeside.
Vi ankom lidt tidligt, men intet problem, da vi kunne booke ind og droppe vores bagage. Parkering var let og masser af plads var til rådighed. Vi havde en varm velkomst og blev vist vores værelse - Superior King Size seng. Værelset var virkelig rent og så smukt forberedt. Da det var en frossen dag, var det dejligt at gå ind i et varmt og friskt rum.
Badeværelset er stort, i god stand og var ren og frisk. Værelset har et toilet, god størrelse bad / bruser med shampoo, brusekåbe og krop - vask leveres (gode) . Badematten (ren og frisk) var klar i badeværelset, (som er et stort plus IMHO), med anstændige bad / håndklæder. (Indgangen til badeværelset er via et enkelt lille skridt, noget at være opmærksom på).
Hovedværelset er pænt indrettet, med rimelige skabe / garderobe plads - stor - og er rimeligt belyst. Der var et godt antal stikkontakter - som er et must nu - og et lille køleskab. Te / kaffe tilberedning er tilgængelig, sammen med vand og et par snacks (tak! ).
Sengen er større end dobbelt, men måske lidt mindre end en standard king size - at sige, det var komfortabelt og rummeligt nok for os. Madrassen var lidt blød for mig, men perfekt til min kone - igen ingen problemer og meget behageligt. To sæt pæne puder blev tilføjet, og tæppet var behageligt og meget varmt.
Værelset var stille, og vi sov godt. Fantastisk!
Morgenmad, (forudbestilt tid og type, ved check-in), var virkelig rart - masser af valg, frisk forberedt og velsmagende. Decaff te var tilgængelig, ligesom laktose - gratis mælk, (vi havde bedt om ved indtjekning), og vegetariske muligheder. Servicen var venlig, hurtig og vi fik lov til at tage vores tid at spise / slappe af, før vi vendte tilbage.
Vil du anbefale Apple House?
Selvfølgelig!
Skal vi besøge igen?
Igen, det er en given.
Kommentar: 7. jan. 2025
Ophold: nov. 2024
Dejligt ophold på Apple House
Vi havde en dejlig tid på Apple House.
Værelset var rent og rummeligt, herunder et stort en-suite badeværelse.
Vi rejste ind med tog, og vores velkomstmail inkluderede gode råd, herunder en genvej til gæstehuset fra stationen.
Morgenmaden var lækker, jeg følte jeg burde prøve både veggie og kød fuld engelsk morgenmad. Begge var meget rart og i en dejlig front spisestue, hvor du kan se York liv gå forbi.
Da vi tjekkede ud sagde jeg, at vi havde et par gode timer at dræbe før vores tog tilbage. Vi blev inviteret til at opbevare vores tasker der, så det var meget rart.
Vi kom overalt til fods som gæstehuset er bekvemt placeret. Hvis du ikke er for god på dine fødder er der også en bus, der stopper udenfor (selvom vi aldrig prøvede det).
Jeg vil helt sikkert gerne bo igen og tak for en dejlig tid.
P. s. en sidste ting at sige er den velkomne sød og flaskevand er en dejlig touch og virkelig hjælper dig med at slappe af i rummet fra starten.
Tak igen Richard & Jenny.

UK
Kommentar: 28. nov. 2024
Ophold: nov. 2024
Dejligt lille Guest House, med Quirky værelser og dejligt personale
Sengen var utroligt komfortabel, og rummet var også varmt og hyggeligt (selv om jeg slog mit hoved et par gange på de lave bjælker, min skyld, da der er nok tegn advarer dig! )
Personalet på hotellet var meget venlige og varme også, tilbyder os hjælp, hvor de kunne. Jeg kan varmt anbefale Apple House. Også, en side note, jeg bemærkede værelserne er opkaldt efter forskellige typer af æbler, en dejlig lille touch.
Kommentar: 29. okt. 2024
Ophold: okt. 2024
Mange tak til Danielle og personalet. Dejligt ophold!
Kommentar: 10. dec. 2019
Ophold: dec. 2019
Kort pause
Exceptionel beliggenhed
74-76 Holgate Rd, York, YO24 4AB, Storbritannien|0,55 km fra York Train Station
10 ting at laveinden for 1,20 km
Transportinden for 4,16 km
Ind- og udtjekning
Tjek ind fra:
14:00
Tjek ud inden:
10:00
Godt at vide
Børn er velkomne på dette hotel
2 år og derunder
Børn kan benytte ekstra senge gratis.
Børn kan benytte ekstra senge for et yderligere gebyr på GBP 25.
Kæledyr er ikke tilladt
Morgenmad kan tilvælges
Pris for morgenmad
Kontakt venligst hotellet vedrørende oplysninger om pris
Muligheder for morgenmad
Kontinental morgenmad
Please inform The Apple House of your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly using the contact details in your confirmation. This property does not accommodate bachelor(ette) or similar parties.
Cash