Hotel Ancora

Find det bedste hotel i Palamós til dine datoer, efter pris eller præference
Sammenlign tilbud på Hotel Ancora på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted
Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser
Sammenlign værelser og priser
Det ser desværre ikke ud til, at der er nogen tilgængelige tilbud på disse datoer. Prøv at ændre din rejsedatoer, og søg igen.
Hurtige fakta
Tjek ind fra | 14:00 |
---|---|
Check ud senest | 11:00 |
Morgenmad | Morgenmad kan tilvælges |
Kæledyr | Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr |
Børn | Børn er velkomne på dette hotel |
Faciliteter
Mere om Hotel Ancora

Hotel Ancora
Hotel Ancora befinder sig tæt på stranden i Palamós. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Platja d'Aro Strand og Pals Strand. Rejser du med børn? Du kan overveje at tage dem med til Coqui Park og Lobs Minigolf. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom dykning og snorkling i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår ridning og mountainbiking. Hotel med familievenlig profil og med tagterrasse og døgnåben receptionOvernatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en tagterrasse. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en kaffebar/café, roomservice (døgnet rundt) og et mødelokale. Hotel Ancora har 46 værelser med pengeskab og gratis aviser. Værelser har adgang til møblerede balkoner. 20-tommers fladskærms-tv med digitale kanalerkanaler. Badeværelserne omfatter en kombination af bruser/badekar og hårtørrer. Baby-/barnesenge (gratis) er også tilgængelige. Rengøring tilbydes dagligt. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme. Dette overnatningssted er lukket fra 10. December 2024 til 27. Februar 2025 (datoerne kan ændres).
Bedømmelser og anmeldelser
Rejsendes anmeldelser
Kommentar: 30. jun. 2017
Ophold: jun. 2017
Kommentar: 9. nov. 2024
Ophold: nov. 2024
Kommentar: 17. nov. 2024
Ophold: nov. 2024
L’any vinent tornaré sens dubte.
Kommentar: 5. mar. 2024
Ophold: feb. 2024
Las pustas de minigolf estan un poco dejadas
Kommentar: 5. nov. 2023
Meget god beliggenhed
Josep Pla, s/n, Palamós, 17230, Spanien|1,07 km fra Sanna
10 ting at laveinden for 1,13 km
Ind- og udtjekning
Tjek ind fra:
14:00
Tjek ud inden:
11:00
Godt at vide
Børn er velkomne på dette hotel
2 år og derunder
Børn kan benytte ekstra senge for et yderligere gebyr på EUR 12.
Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr
Morgenmad kan tilvælges
Pris for morgenmad
68 kr. (≈EUR 9)/person
Morgenmadsmenu
Buffet
Guests under the age of 18 can only check in with a parent or official guardian.
Please note that under Royal Decree 933/2021, effective February 1, 2025, hotels in Spain may request certain personal information at check-in, including but not limited to identification, address, email, and phone number for guests 14 and older, as well as proof of relationship with minors under 14.
Cash