Community & Spa Naha Central Hotel

Find det bedste hotel i Naha til dine datoer, efter pris eller præference
Sammenlign tilbud på Community & Spa Naha Central Hotel på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted
Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser
Sammenlign værelser og priser
Hurtige fakta
Tjek ind fra: | 15:00 |
---|---|
Tjek ud inden: | 11:00 |
Morgenmad | Morgenmad kan tilvælges |
Kæledyr | Kæledyr er ikke tilladt |
Børn | Børn er velkomne på dette hotel |
Faciliteter
Mere om Community & Spa Naha Central Hotel

Community & Spa Naha Central Hotel
Community & Spa Naha Central Hotel befinder sig i Naha Centrum – et område i Naha, der ligger tæt på en togstation. Tomari Havn og Naha Krydstogtsterminal er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Naminoue Strand og Senaga Ø. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Okinawa Arena, og giv dig selv tid til at opleve Okinawa World, som er en af topseværdighederne. Dette hotel tilbyder 2 restauranter og ligger kun få minutters gang fra Kokusai DoriOvernatningsstedet har 2 restauranter, en spa med fuld service og en bar/lounge. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis afhentningsservice fra togstationen. Andre faciliteter inkluderer 2 kaffebarer/caféer, en snackbar/deli og en sauna. Community & Spa Naha Central Hotel har 190 værelser med aircondition og pengeskab samt kaffe-/temaskine. Hvert værelse er individuelt dekoreret. LCD-tv findes på værelserne. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar med brusehoved med spredningseffekt, hjemmesko, bideter og toiletter med elektronisk bidet. Dette hotel i Naha har gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel. Værelserne kan desuden have hårtørrer og gratis toiletartikler. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt. Fritidsfaciliteterne på dette hotel omfatter en sauna. De aktiviteter, der er vist nedenfor, findes på stedet eller i nærheden. Gebyrer kan forekomme.
Bedømmelser og anmeldelser
Rejsendes anmeldelser
Kommentar: 28. nov. 2019
Ophold: nov. 2019
Bare 3 minutters gang fra mængden ved Kokusai Dori

SG
Kommentar: 26. mar. 2019
Ophold: mar. 2019
Hotel bekvemt beliggende nær Kokusai Street
Værelserne er rummelige (af japansk standard) og senge var komfortable. Der er en onsen, som gæsterne kan bruge til et nominelt gebyr, og det er en fantastisk måde at slappe af efter en dag med sightseeing.
Receptionspersonale var virkelig hjælpsomme som de indkvarteret vores anmodning om at gemme vores vigtigste bagage, mens vi brugte vores hytte poser at bo på hoteller i Okinawa City og Nara. De hjalp os også med hotel overførsel til lufthavnen.
Der er rigelig parkering på hotellet, selvom der er gebyr på 1, 500 pr. Dag.

AU
Kommentar: 6. dec. 2018
Ophold: nov. 2018
Tur
Jeg havde aldrig set et hotelværelse ved hjælp af flisebelagt i stedet for gulvtæppet. Flisebelagt ordet var beskidt, masser af blots, jeg fortalte tour guide at fortælle modtagelse at rense, men næste dag var det samme.

TH
Kommentar: 6. apr. 2018
Ophold: apr. 2018
nogle højdepunkter og lowlights!
Kommentar: 27. mar. 2018
Ophold: mar. 2018
Meget behageligt ophold
Meget god beliggenhed
Centlal Hotel, 2 Chome-16-36 Makishi, 900-0013, Naha, , Japan|0,50 km fra Kokusaidori Street
Ind- og udtjekning
Tjek ind fra:
15:00
Tjek ud inden:
11:00
Godt at vide
Børn er velkomne på dette hotel
Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.
Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje en barneseng.
Kæledyr er ikke tilladt
Morgenmad kan tilvælges
Morgenmadsmenu
Buffet
Pris for morgenmad
92 kr. (≈JPY 1.980)/person
Cash