Awasthi Kozi Stays B&B - Closest to VFS

Find det bedste hotel i New Delhi til dine datoer, efter pris eller præference
Sammenlign tilbud på Awasthi Kozi Stays B&B - Closest to VFS på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted
Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser
Sammenlign værelser og priser
Hurtige fakta
Tjek ind fra | 13:00 |
---|---|
Check ud senest | 11:30 |
Faciliteter
Mere om Awasthi Kozi Stays B&B - Closest to VFS

Awasthi Kozi Stays B&B - Closest to VFS
Awasthi Kozi Stays B&B - closest to VFS ligger mindre end 1 km fra Jantar Mantar og tilbyder aircondition og indkvartering med balkon og gratis wi-fi. Der er mulighed for biludlejning hos det private indkvarteringssted.
Bedømmelser og anmeldelser
Rejsendes anmeldelser
Kommentar: 6. dec. 2024
Ophold: nov. 2024
Meget god oplevelse at bo på Awasthi Kozi. Dette er sikkert og ganske sted at bo.
Jeg kom med min familie for Visa . Visa center er gåafstand og også Connaught Place, Bangla Sahib Gurudwara og Hanuman Temple , Jantar Mantar at se stedet og nyde. Det er et behageligt sted.
Særligt tak til fru Deepika og Pradeep, der lavede de velsmagende fødevarer til vores familie.
Elsker virkelig denne ejendom.
Kommentar: 13. apr. 2024
Ophold: feb. 2024
UNDGÅ UNDGÅ UNDGÅ
Beskrivelsen af ejendommen eller området stemmer ikke overens med virkeligheden. Området er et af de mest forladte i New Delhi, og ejendommen afspejler dette. Elektriske komponenter var farlige (udsatte ledninger i badeværelset) og VVS (bruser) så umuligt at bruge.
Se venligst billederne nedenfor
Kommentar: 13. apr. 2024
Ophold: feb. 2024
Hjemmestemning og rolig beliggenhed, men mit værelse var overfor receptionen, og udlændinge kan kun betale kontant
Kunne lide:
Dejlig homestay følelse i en rolig beliggenhed. Jeg følte mig taget hånd om - Santosh sendte mig adressen dagen før jeg ankom og fik nogen til at hente mig på stationen. Han spurgte altid, hvordan min dag var og ringede en aften, da jeg var sent ude for at tjekke, om jeg var okay. Jeg kunne godt lide, at du kunne bestille mad når som helst, og jeg kan også bekræfte, at wi-fi og vaskeservice var god.
Kan ikke lide:
Betaling - Der er en kortautomat, men den tager ikke udenlandske kort. Jeg ved, at kontanter stadig er konge i Indien, men jeg er ikke tryg ved at bære rundt på store mængder af dem. Jeg prøvede to forskellige kort til at betale for mit ophold (hvoraf det ene var blevet brugt til at betale for overnatning i nærheden af lufthavnen den foregående nat), og så skete det, at kortlæseren ikke tog udenlandske kort. Dette var meget stressende, især da det var på min første hele dag i Indien alene.
FYI, SBI ATM accepterede mit kort for at hæve penge; Det gjorde Indian Bank og Bank of Baroda ikke. Og du kan kun hæve kontanter i trin på 10.000 INR!
Værelse - Mens ejendommen var i en rolig beliggenhed, havde mit værelse ikke vinduer og var overfor receptionen, så jeg hørte meget støj gennem væggene. Jeg fandt også sengen lidt hård, og jeg kan normalt godt lide hårdere senge!
Disse ting generede mig ikke, men for at være opmærksom på, at varmelegemet skal være tændt i mindst 5 minutter før et varmt brusebad (jeg havde egentlig ikke brug for et, da det var så varmt), og der er ikke meget af en barriere for at forhindre, at vand fra bruseren løber over til resten af badeværelsesgulvet.
Kommentar: 3. maj 2024
Ophold: apr. 2024
It's good, but there are small details
Meget god beliggenhed
23 Hanuman Road, Chanakya Puri, New Delhi, 110001, Indien|2,24 km fra India Gate
10 ting at laveinden for 1,79 km
Transportinden for 12,62 km
Lufthavninden for 12,57 km
Ind- og udtjekning
Tjek ind fra:
13:00
Tjek ud inden:
11:30
Godt at vide
Please inform Awasthi Kozi Stays B&B - closest to VFS of your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly using the contact details in your confirmation. It's not possible to stay at this property for coronavirus (COVID-19) quarantine purposes. Managed by a private host