F2M Tower

Find det bedste hotel i Legaspi Port til dine datoer, efter pris eller præference
Sammenlign tilbud på F2M Tower på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted
Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser
Sammenlign værelser og priser
Det ser desværre ikke ud til, at der er nogen tilgængelige tilbud på disse datoer. Prøv at ændre din rejsedatoer, og søg igen.
Hurtige fakta
Tjek ind fra | 14:00 |
---|---|
Check ud senest | 11:00 |
Kæledyr | Kæledyr er ikke tilladt |
Børn | Børn er velkomne på dette hotel |
Faciliteter
Mere om F2M Tower

F2M Tower
F2M Tower befinder sig i Legazpi. Liberty Bell og Japanese Tunnel er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Albay Park and Wildlife og Donsol Whale Shark Interaction Center. Hotel med gratis parkering i LegazpiOvernatningsstedet er røgfrit og har et forretningscenter, gratis selvstændig parkering og gratis Wi-Fi på fællesarealer. Der er begrænset adgang til rengøring. F2M Tower har 6 værelser med aircondition og gratis mineralvand samt gratis toiletartikler. Dette hotel i Legazpi har gratis trådløs internetforbindelse. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt. Der kan anmodes om strygejern/strygebræt og hårtørrer. Ekstra senge (tillægsgebyr) er også tilgængelige. Rengøring tilbydes i begrænset omfang.
Bedømmelser og anmeldelser
Rejsendes anmeldelser
Kommentar: 10. apr. 2024
Kommentar: 3. jun. 2019
Ophold: maj 2019
Personalet er venligt og imødekommende. Der er ingen nattevagt og ingen sikkerhedsvagt, men der er en mellemdør der låses som man skal benytte nøglekort for at åbne den.
Hotellet tilbyder ikke morgenmad.
Rengøring var der ikke noget af. Der findes vand på flaske til 2 personer, selvom vi var 3 og jeg gjorde opmærksom på det til personalet blev det ikke løst. Der er en sæbedispenser ved brusebadet, men ingen ved håndvasken. Lyset og AC fungerer kun med nøglekort isat. Hotellet udbyder forskellige tours med og uden guide rundt i byen, omkring Mt. Mayon samt de historiske steder omkring vulkanen.
Fra repossen og verandaen er der god udsigt til Mt. Mayon, der især om morgenen ses tydeligt uden skyer. Skyerne kommer tidligt allerede fra omkring kl. 8.
Grundet den manglende rengøring, morgenmad, sikkerhedsvagt og døgnbemanding kan jeg desværre kun tildele 2 stjerner her
Kommentar: 18. okt. 2024
Ophold: okt. 2024
Kommentar: 21. sep. 2024
Kommentar: 6. sep. 2024
Ophold: sep. 2024
Meget god beliggenhed
Block 7, Lot 31, Landco Business Park, Legaspi Port, 4500, Filippinerne|2,43 km fra Legaspi
10 ting at laveinden for 0,31 km
Lufthavninden for 8,72 km
Ind- og udtjekning
Tjek ind fra:
14:00
Tjek ud inden:
11:00
Godt at vide
Børn er velkomne på dette hotel
Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.
Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje en barneseng.
Kæledyr er ikke tilladt